Я і Україна. 2клас
Тема. Якою буває вода. Що може вода.
Мета. Формувати уявлення учнів про воду, про зміни станів води, розвивати дослідницький підхід до пізнання властивостей води. Формувати вміння встановлювати взаємозв’язки води з об’єктами живої і неживої природи. Виховувати повагу до традицій українського народу шанувати воду, бережливе ставлення до води.
Хід уроку
І. Організація класу.
1.Хвилинка настрою.
Пролунав дзвінок,
Розпочинається урок.
Попрацюємо старанно,
Щоб почути у кінці
Ви всі просто молодці! 2.Повідомлення синоптика ІІ. Актуалізація опорних знань.
а) Логічна вправа «Гімнастика розуму»
Мене ллють,
Мене п’ють.
Всім потрібна я.
Я і хмарка,і туман.
Джерельце і океан.
Я літаю та біжу.
Всім користь даю.
Здогадайтесь, хто я така? (вода)
- Сьогодні на уроці ми будемо говорити про воду. А саме про її
важливість у нашому житті, про те, в яких станах вона буває та про те, як і для чого ми повинні берегти її.
Б)Прийом «Мозкова атака»
- Що у світі найсильніше?
Виявляється вода! Яка б не була перешкода, вода завжди знайде шлях обминути її, чи зруйнує постійним натиском. Наш народ здавна помітив цю властивість води і впевнився у прислів’ї «Мала крапля та камінь точить».
ІІІ Оголошення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми поговоримо про звичну, але таку цікаву воду, що
її можна назвати найбільшим дивом світу.
- Чи замислювалися, ви, діти, над тим, як би було на Землі без води?
- Так, усе це правильно: не зеленіла б трава, не росли б дерева, не було б
птахів, тварин, і навіть нас – людей.
- Ось подивіться на модель Землі – глобус. Скільки на ньому синьо
блакитного кольору. Саме він позначає – воду на Землі. А якщо сильно покрутити глобус, то він увесь здається блакитним. Тому наше планету і називають – Голуба планета. Навіть перший космонавт Ю.Гагарін, поглянувши на нашу планету з космосу вигукнув: «А она голубая!»
- Якщо всю землю умовно розділити на чотири частини, то три з них
вода: океани, моря, озера і річки.
Суша – 29%
Вода – 71% - Але вода на землі є не тільки у водоймах. Вона є і під землею. Колодязі
і криниці – це отвори для добування води. Вода є і в повітрі: хмари, туман, дощ. Ніжно блакитний колір нашого неба і зумовлено тим, що воно насичене краплинками води.
Відгадування загадок
1. А) Біле, а не цукор,М»яке, а не вата,
Без ніг, а іде. (сніг)
Б)Йшла зоряниця, красна дівиця,
Через покоси, гублячи сльози..
Місяць дивився і засмутився,
Сонечко встало – слізки зібрало.(роса)
В) З носика киплячого чайника я виникаю (пара)
Фізкультхвилинка
ІІІ. Практична робота
– А тепер ознайомимося з водою ближче.
1. Уявіть, що ми з вами дослідники і перед нами завдання: визначити і розповісти людям про воду.
Дослід № 1
- Візьмемо склянку з водою. Що ви можете сказати про густину води? (рідка)
Дослід № 2
- Візьмемо піпетку і кілька крапель покладемо на скло. Чи тримається
вона купи? Що з нею сталося? (Вода розтікається,отже вона текуча)
Дослід № 3
-
Похожие работы
Тема: Вода как информационная основа живых систем (обычная и необыкновенная вода) |
Предмет/Тип: Экология (Реферат) |
Тема: Вода как информационная основа живых систем (обычная и необыкновенная вода) |
Предмет/Тип: Экология (Реферат) |
Тема: ВОДА. ТЯЖЕЛАЯ ВОДА |
Предмет/Тип: Физика (Доклад) |
Тема: Вода. Тяжелая вода |
Предмет/Тип: Химия (Реферат) |
Тема: Інтегрування виразів що містять тригонометричні функції Приклади первісних що не є елементарн |
Предмет/Тип: Авиация и космонавтика (Реферат) |
Интересная статья: Быстрое написание курсовой работы