Читать реферат по физике: "Урок-подорож «По країні Електрика»" Страница 1

назад (Назад)скачать (Cкачать работу)

Функция "чтения" служит для ознакомления с работой. Разметка, таблицы и картинки документа могут отображаться неверно или не в полном объёме!

Реферат на тему:

Урок-подорож «По країні Електрика»

Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів про електричний струм, закон Ома для ділянки кола, види з’єднання провідників, роботу і потужність струму; розвивати мислення. вміння спостерігати та експериментувати, виховувати інтерес до фізики.

Тип уроку: Урок узагальнення і систематизації знань.

Обладнання. Портрети фізиків, що зробили вклад у розвиток вчення про електрику; картки з дидактичними матеріалами, картки з формулами, 2 комплекти приладів: гальванічне джерело струму, лампочка кишенькового ліхтарика, амперметр, вольтметр, реостат, ключ, електричний запобіжник; два кросворди.

Епіграф уроку:

Вчитись можна тільки весело…

Щоб перетравлювати знання. Потрібно поглинати їх з апетитом.

А.Франс

Хід уроку

Відомий французький письменник ХІХ ст. Анатоль Франс одного разу зауважив: «Вчитися можна тільки весело... Щоб перетравлювати знання, потрібно поглинати їх з апетитом», Ці слова ми візьмемо за епіграф нашого уроку. На якому ви не просто зможете узагальнити та систематизувати знання з теми «Електричні явища», частина ІІ, але й цікава, я сподіваюсь, проведете час.

Сьогодні ми проведемо незвичайний урок – подорож по країні «Електрика». На вашому шляху будуть міста, замки, острови, зазначені карті. Для цієї подорожі я клас ділю на дві туристичні групи. Переможе та група, яка не лише дасть правильні відповіді, але й покаже свою кмітливість, ерудицію, винахідливість.

Пункт 1. Першим містом, яке чекає на вас, є місто Ерудитів. У місті Ерудитів вивішено портрети вчених-фізиків без будь-яких підписів.

Завдання для туристів: упізнати вченого за його портретом, вказати на його основні заслуги і вказати століття, у якому жив і творив учений (1 бал).

Пункт 2. Попереду нове місто – Кмітливих. У ньому туристичним групам вручають по дві картки із «якісними» задачами, на які треба дати ґрунтовну відповідь. Групи виділяють по два туристи на виконання завдань.

Завдання 1. На спеціальному верстаті дріт протягують так, що він стає удвічі довшим із удвічі меншою площею поперечного перерізу. У скільки разів змінюється опір дроту? (Збільшується у 4 рази).

Завдання 2. Дві однакові лампи, розраховані на 220 В кожна, з’єднані послідовно й увімкнені в мережу з напругою 220 В. Під якою напругою перебуває кожна лампа? (Під напругою 110 В, бо при послідовному з’єднанні U-U1+U2, U1=U2, тобто 220 В = 110В 110 В)

Завдання 3. Залізний і мідний дроти, що мають однакові довжини і площі поперечного перерізу, під’єднано до мережі паралельно. У якому дроті виділяється більша кількість теплоти? Чому?

У мідному, бо Q=IUt, а тому. Міль має менший питомий опір від заліза).

Завдання 4. Чому спіраль електричної плитки нагрівається сильніше у тому місці, де вона тонша? (Тому, що Q= І2Rt, а у тоншому місці опір

більший).

Кожна правильна і обґрунтована відповідь оцінюється у 2 бали.

Пункт 3. Учні подорожують на острів Скарбів. На пошук скарбів дається 2 хв. Вважається, що скарб знайшла та група, яка швидше назве всі фізичні величини, що є у розділі «Електричні явища», та одиниці їхнього вимірювання.

(І, А; U, B; R, Ом;

За повністю виконане завдання команда одержує 2 бали.

Пункт 4. Наступне місто – Законів. У


Интересная статья: Основы написания курсовой работы