- 1
- 2
Конспект комплексного заняття у дошкільному закладі (розвитку мови, рідної природи, математики, художньої літератури):
“У гості до мами хмаринки” Мета: дати дітям доступні знання про воду, про те, що вона потрібна і людям і тваринкам і рослинам. Вода може бути чиста, прозора, брудна, холодна і гаряча, сніг і лід це теж вода. Викликати у дітей бажання розповідати про воду, збагачувати мову дітей з допомогою віршів, козак-інсценівок, дослідницьких ігор з водою. Вчити слухати невеликі за змістом оповідання та відповідати на запитання вихователя. Розвивати уяву, фантазію, закріпити кольори. Виховувати повагу і бережливе ставлення до води.
Попередня робота: бесіди з дітьми про воду і потребу для всіх живих організмів; розглядання картин про різні пори року, вивчення віршів, закріплення потішок, розучування гри-хороводу “Дружать дощик і Краплинка”, народної гри “Іванку-товаришу”.
Матеріал: казка про маму Хмаринку, картинки із зображенням 4 пір року, виготовлені персонажі до казки (Хмаринка, Краплинка. Капітошка), атрибути до гри “З якої гілочки листочок?”; оповідання В.Сухомлинського “Як хлопчик хотів приголубити сніжинку”; магнітофонний запис звуків дощу та пісні Капітошки.
Хід заняттяДіти вітаються в колі один з одним та гостями.
Вихователь: Ви любите слухати казки? От сьогодні я вам розповім дуже цікаву казку, але хочу, щоб ви мені допомагали. Добре?
- Жила була на світі одна пречудова мама. А звали її Хмаринка. Вона жила високо-високо в небі. Ось там (Показує на прибрану шарму, з-за неї випливає мама Хмаринка). Хмаринка ця була дуже працьовита і любила все довкола поливати. Коли приходило літо, її з нетерпінням чекали в гості. (Вивішує картинку “літо”). І тоді Хмаринка пропливала над садами, городами, полями. А там, де вона з’являлася, йшов теплий дощик. Особливо вона любила поливати квіти.
Як ви думаєте, чому? (Відповіді дітей).
А зараз, заплющіть очка і уявіть собі, що зараз літо. (Звучить магнітофонний запис звуку дощу). Діти розповідають свої враження про почуте.
Д/г “Сплети віночок” (подув літній вітерець і розгубились квіточки з віночків).
Завдання: скласти віночок і назвати якого кольору квіти на ньому.
Вихователь: Та ось літо закінчилося. Подув прохолодний вітер, з дерев почали опадати листочки.
Яка пора року прийшла після літа? (показує картинку “осінь”). Відповідь дітей.
Хмарка пропливала над лісом і поливала його осіннім дощиком. А в лісі після дощику що росте?... (гриби).
А зараз я пропоную вам послухати уривок з вірша О.Олеся “Ой навіщо мені листя?”
Ой навіщо мені листя,
Коли вже іде зима,
Коли холодно вже стало
І пташок ніде нема.
Діти, а де поділися пташки? (Відповіді дітей).
Завдання: пригадати і назвати птахів. Які залишалися в нас зимувати.
А як готуються дерева до зими? (Варіанти відповідей дітей).
Д/г “З якого дерева листочок?” (кленові, березові, вербові)
Молодці. Справились з завданням.
Вихователь: Нарешті прийшла зима (картинка “зима”)
Ви любите зиму? Без чого не буває зими? В які ігри ми взимку можемо гратися на вулиці? (Відповіді дітей)
От наша Хмаринка допомагає всім діткам, там, де
- 1
- 2
Похожие работы
Интересная статья: Основы написания курсовой работы