- 1
- 2
Дошкільний навчальний заклад №17 “Калина”
Комплексне заняття
на тему “Рідна природа”
(технологія з екологічного виховання д/з № 16 м. Коломия)
для ІІ молодшої групи
Мета: Продовження ознайомлювати дітей з ознаками і властивостями снігу та води: холодна, гаряча, тепла, солона, кисла; має здатність зафарбовуватись, потрібна людям, тваринам і рослинам для життя, Вчити відповідати на запитання вихователя.
Розвивати діалогічне мовлення, мовлення пов’язане з розвитком рухів, фонематичний слух та мовне дихання.
Збагатити словник словами: “Капітошка”, “снігопад”.
Виховувати шанобливе ставлення до всього живого і неживого, любов до рідної землі.
Обладнання: вправа на розвиток мовного дихання “Снігопад”, дидактичні ігри “Допоможи Капітошці”, Відшукай за кольором”,
“Впізнай за смаком”, вірші про зиму, прислів’я.
Хід заняттяВихователь: Діти, пригадайте того чудового віршика про мову.
Завжди говоримо красиво,
Не поспішаючи, сміливо,
Є в нас у роті язичок.
Він говорить: чок, чок чок.
-Далі скажем:
Лю-лю-лю – я природу люблю.
А тепер скажіть усі:А чому на річці лідІ сніжок на землю ліг.
(Бо зима прийшла:
Снігу намела).
-Так до нас завітала справжня зима і намела багато снігу. А для чого ж нам той сніжок?
(Щоб гратися в сніжки, кататися на санках. лижах, ліпити сніговита, напоїти землю і все живе).
-Звідки ж прилетіли сніжинки?
(З неба)
-З якого неба? Веселого чи сердитого, похмурого?
(Сердитого, похмурого, де пливуть хмаринки).
-А чи сідала вам сніжинка на носик, щічки чи руки? І що ж замість неї залишилось?
-То ж з чого зроблена сніжинка?
(З води)
-А хто її викував?
(Мороз)
-А як це відбувається, я зараз вам розповім.
Коли на небі зберуться хмаринки, вони пустять краплинки погуляти, або полити чи напоїти землю, а мороз тут як тут. Заморозить крапельку і викує з неї чарівну зірочку, ось таку, як у мене є (показує сніжинку з паперу). А коли таких сніжинок падає багато, то таке явище в природі називається снігопад. Снігопад надає природі особливої краси. Ось ми зараз зробимо снігопад в групі.
(Проводиться вправа на розвиток мовного дихання “Сніжинки” або “Снігопад”).
Діти йшли, йшли, йшли
І Сніжинки знайшли.
Стали, дмухнули і знову пішли.
-А хто знає вірші про сніжинки?
Білесенькі сніжиночки
Вродилися з води.
Легесенькі, мов пушиночки,
Спустилися сюди. Ніжна зірка, сніжно-біла,
На рукав з гори злетіла,
Поки несла її сюди
Стала крапелька води. Ми сніжинки, ось де ми-
Парашутики зими,
Подружилися з вітрами
І кружляємо над вами. Упала сніжинка мені на рукав.
Яка ж вона гарна, а я і не знав.
Біленька, пухнаста, така чарівна,
А я завжди думав – вона крижана. Закружлялися сніжинки,
Як метелики прудкі,
Прилетіли до ялинки
Й почепились на гілки.
-А ви б хотіли стати сніжинками? У мене є чарівна паличка, яка вмить зможе зробити вас сніжинками, тільки варто змахнути нею і промовити чарівні слова.
Паличко, паличко!
Раз, два, три.
Діткам диво покажи:
Хлопчиків та дівчаток
В сніжинки перетвори.
(Проводиться психогімнастика).
-Малесенькі сніжиночка, спустилися
- 1
- 2
Похожие работы
Тема: Комплексне заняття (фізкультура, природа, математика) |
Предмет/Тип: Педагогика (Реферат) |
Тема: Комплексне заняття |
Предмет/Тип: Авиация и космонавтика (Реферат) |
Тема: Природа світла (заняття) |
Предмет/Тип: Физика (Реферат) |
Тема: “Іграшки” (прикрасимо м’ячик) (заняття з ліплення) (заняття) |
Предмет/Тип: Педагогика (Реферат) |
Тема: Специфика уроков естествознания на примере изучения темы “Природа. Природа живая и неживая” |
Предмет/Тип: Психология (Реферат) |
Интересная статья: Основы написания курсовой работы