- 1
- 2
Урок. Хто ледарює, той голодує
Українська народна казка «Колосок»
Мета: вчити правильно читати в особах; аналізувати вчинки дійових осіб; давати їм елементарну характеристику; розвивати навички акторської гри, вміння переказувати за малюнковим планом; виховувати працелюбність, доброзичливість, бажання допомагати один одному, викликати негативне ставлення до ледарів.
Обладнання: таблиці складів для розчитування, малюнок з ребусом, малюнок для гри «Хмаринка», ілюстрації до казки «Колобок», картки з прислів’ями, малюнки півника та мишенят.
Хід уроку
І. Організація класу та емоційний настрій на урок.
Знову день почався, діти!
Всі зібрались на урок.
Тож пора нам поспішати –
Кличе в подорож дзвінок.
Сьогодні в нас урок незвичайний,
Навчить багато нас чому.
Хай буде він для нас повчальний,
За це подякуєм йому.
А що ми будемо робити?
Про кого будемо читати?
Ви можете усі сказати,
Як спробуєте ребус відгадати.
Кактус””з калина”’’
(Казка)ІІ. Перевірка домашнього завдання.
- З якою казкою ми знайомилися на минулому уроці? (З українською народною казкою «Лисичка та Журавель».)
Тестові завдання
1.Цей твір є:
а) оповідання;
б) казка.2. Цей твір починається словами:
а) в одному царсті-государстві;
б) були собі Лисичка і Журавель.
3. Хто першим запросив приятеля в гості?
а) Лисичка;
б) Журавель.
4. На що сподівався кожен з гостей?
а) Що прийде у гості і гарно поговорить;
б) що прийде у гості і гарно поїсть.
5. Чим пригощала Лисичка Журавля?
а) Кашею;
б) курочкою.
6. Що зварив Журавель, коли запросив до себе в гості Лисичку?
а) Кисіль;
б) борщ.
7. Чи можна так приймати гостей?
а) Так;
б) ні.
8. Від чого народ застерігає у цій казці?
а) Від лінощів;
б) від скупості.
9. Чи підійде до казки такий заголовок?
а) Так;
б) ні.
10. Яка головна думка твору?
а) Роби комусь так, як хочеш, щоб робили тобі;
б) комусь можна робити як-небудь, аби тобі робили добре.ІІІ. Мовна розминка.
«Щоб ротик був слухняний»
Чистомовки
1. Ди–ди–ди-ди – йшли качата до води,
Иця-иця-иця – а назустріч їм лисиця.
Ити-ити-ити – та качат не треба вчити:
Юсь-юсь-юсь – вони з розбігу у воду – плюсь.2.Ато-ато – чистомовок є багато.
Ті-ті – та найкращі будуть ті,
Ята-ята – що поможуть нам, малята,
Ув-ув – ротик щоб слухняний був.3.Робота з таблицею.4.Гра «Хмаринка»
(Вчитель швидко показує деякі букви на хмаринці, а учні повинні уважно стежити, щоб прочитати слова.)
- Постарайтесь запам’ятати назви тварин, які ми прочитаємо.
(Букви записано на дошці. Вчитель указкою з’єднує їх, потім питає учнів, яке вийшло слово)Слова для гри: півник, мишка, котик.5. Скоромовка.
На печі, на печі смачні
Та гарячі пшеничні калачі.
Хочеш їсти калачі –
Не сиди на печі.ІV. Повідомлення теми і завдань уроку.
- Молодці! Ви гарно працюєте! А уявімо собі, що раптом усім захотілося нічого не робити… всі лежать, сплять, граються… зупинилися заводи, фабрики, ніхто не випікає хліба. Та й нема х чого його пекти, адже зерна ніхто не виростив, землю вчасно не обробили, нічого не посіяли… лінувалися всі, нічого не робили, але ж їсти хотілося. Що ж його робити?
Міркування учнів.V. Робота над казкою «Колосок».
1.
- 1
- 2
Похожие работы
Тема: Урок-казка «Солом’яний бичок» (урок) |
Предмет/Тип: Педагогика (Реферат) |
Тема: Урок-казка з математики (урок) |
Предмет/Тип: Педагогика (Реферат) |
Тема: Народна казка (урок) |
Предмет/Тип: Педагогика (Реферат) |
Тема: Урок-казка (сценарій) |
Предмет/Тип: Педагогика (Реферат) |
Тема: Казка «Рукавичка» (урок) |
Предмет/Тип: Педагогика (Реферат) |
Интересная статья: Быстрое написание курсовой работы