Читать реферат по педагогике: "Місяць. Обертання Місяця навколо Землі. Фази Місяця. Сонячні та місячні затемнення (урок)" Страница 1

назад (Назад)скачать (Cкачать работу)

Функция "чтения" служит для ознакомления с работой. Разметка, таблицы и картинки документа могут отображаться неверно или не в полном объёме!

Тема: «Місяць. Обертання Місяця навколо Землі. Фази Місяця. Сонячні та місячні затемнення».

Мета: сформувати в учнів загальне уявлення про Місяць як природний супутник Землі та його вплив нажиття.

Завдання: ознайомити учнів з формою, величиною, нерозжареним станом, рухом і особливостями поверхні Місця; сформувати в учнів знання про значення Місяця для життя на Землі; ознайомити учнів з досягненнями людства у дослідженні Місяця; розвивати уміння аналізувати навчальний матеріал, порівнювати, встановлювати головне.

Тип уроку: комбінований.

Основні поняття і терміни: Місяць, природний супутник, фази Місяця.

Методи і методичні прийоми: словесний (індивідуальне опитування, бесіда (підготовча, контрольно-перевірна), розповідь, робота з підручником), наочний (демонстрація обладнання), практичний (робота з глобусами та м'ячами).

Обладнання: глобуси і м'ячі на кожну парту, малюнки й фотографії Місяця, місяцехода, штучних супутників Землі, автоматичних станцій та ін.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

2. Перевірка виконання учнями домашнього завдання (індивідуальне опитування або короткий природничий диктант за темою попереднього уроку).

Система, яка складається з планет, їхніх природних супутників, астероїдів, комет, метеорних тіл, у центрі якої міститься Сонце, називається.... Шлях, по якому планета рухається навколо Сонця, називається.... Планети Сонячної системи поділяються на.... Найближче розташована до Сонця планета.... Найвіддаленіша від Сонця планета.... Навколо Сонця, крім планет, рухаються:....

3. Перевірка раніше засвоєних знань (підготовна бесіда).

Що таке природний та штучний супутники Землі? Яку планету називають природним супутником Землі? Чому?

4. Мотивація навчання школярів. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.

Яку форму має Місяць? Яка поверхня Місяця? З чим це пов'язано? Чому, коли ми дивимось вдень на Сонце, а вночі — на Місяць, нам здається, що вони однакового розміру? Чому Місяць не освітлює Землю так яскраво, як Сонце? Відповіді на ці запитання ви можете отримати впродовж нашого уроку за темою «Місяць. Обертання Місяця навколо Землі. Фази Місяця. Сонячні та місячні затемнення».

План (записано на дошці)

1.Місяць — природний супутник Землі.

2.Обертання і форма Місяця.

3.Фази Місяця.

4.Штучні супутники.

5. Сприйняття й осмислення учнями нового навчального матеріалу.

1. Розповідь з елементами бесіди, демонстрування малюнків та фотографій Місяця. Місяць — єдиний природний супутник Землі. Його називають природним супутником, оскільки він створений природою і рухається навколо Землі. Природні супутники є і в інших планет, наприклад, в Юпітера їх 14.

Середня відстань від Місяця до Землі — 384 тис. км. Літак, який має швидкість І 000 км/год, міг би при безперервному польоті досягти Місяця за 16 діб. Сучасні космічні кораблі досягають поверхні Місяця за 15 — 18 год. Один оберт навколо Землі Місяць робить за 29,5 земної доби (708 год). За цей самий час він робить один оберт навколо своєї осі. Оскільки час обертання Місяця навколо своєї осі й час руху навколо Землі збігаються, то до Землі він завжди повернутий тільки одним боком, а інший бік ми спостерігати не можемо. (Демонстрування обертання Місяця навколо Землі за допомогою глобуса.)

Порівняно із


Интересная статья: Быстрое написание курсовой работы