Читать реферат по педагогике: "Складання усної розповіді за малюнком і запитаннями. Узагальнення знань про види речень (урок)" Страница 1

назад (Назад)скачать (Cкачать работу)

Функция "чтения" служит для ознакомления с работой. Разметка, таблицы и картинки документа могут отображаться неверно или не в полном объёме!

Тема: Складання усної розповіді за малюнком і запитаннями. Узагальнення знань про види речень

Мета: Узагальнити і систематизувати знання учнів про види речень за метою висловлювання; закріпити навички правильного інтонування речень, додержання логічного наголосу та розпізнавати ці речення на слух; розвивати уміння узагальнювати; розвивати зв’язне мовлення, шляхом складання речень, спираючись на запитання та малюнок; виховувати спостережливість за природою, любов до природи рідного краю і бережне відношення до неї.

Обладнання: таблиця № 13 «Українська мова в таблицях 2 клас»,малюнок сонечка з хмаринкою, малюнок осені, ілюстрації до українських народних казок «Рукавичка», «Колосок», «Лисичка та журавель», заготовки до інтерактивної вправи «Гронування», ребус, назви зупинок, картки для гри з буквами Р, П, С, мікрофон (іграшковий), картки з віршами.

Тип уроку: урок-подорож

Хід уроку

I Організація учнів до уроку, переключення уваги на українську мову.

- Діти, сядьте рівненько, спинки пряменько.

- До якого уроку ви підготувались? (Української мови)

- Давайте повторимо вірш про рідну мову М. Сингаївського (Діти хором)

Рідну мову я вивчаю,

Її люблю, не забуваю.

Рідну мову буду знати,

Берегти і поважати.

Рідна мово! Рідна мово!

Як сопілка калинова.

Мова наших кобзарів,

Мова прадідів й дідів!

Рідна мово! Рідна мово!

Пісня неньки калинова,

Шум калинових гаїв,

Спів веселих солов’їв.

II Закріплення вивченого матеріалу.

1 Повідомлення теми і завдань.

Щоб про речення все знати

Починаймо працювати.

Сьогодні на уроці ми будемо закінчувати мандрівку у казкову подорож «Види речень». Ми повторимо матеріал про види речень, складатимемо, розпізнаватимемо на слух ці речення, а також складемо розповідь за малюнком і запитаннями.

Мандруватимемо сьогодні із сонечком та хмаринкою ось за такими зупинками:

- зупинка «Каліграфічна вправа»

- зупинка «Повторялочка»

- зупинка «Мовна розминка»

- зупинка «Веселика»

- зупинка «Цікавинка»

- зупинка «Творча»

- зупинка «Поетична»

То ж вирушаймо разом і організовано.

1 зупинка «Каліграфічна вправа»

(Прикріплюємо на дошці назву зупинки)

Спочатку діти, відкрийте зошити, покладіть їх правильно на парті, ноги поставте на підлогу. Запишемо число.

Яке сьогодні число? Якого місяця? (листопада) А як називається день тижня?

Тепер беріть ручки з зеленою пастою. Сонечко з хмаринкою дають таке перше завдання:

1) виписати спочатку приголосні букви із слова сонечко, а потім із слова хмаринка;

2) допишіть у цей самий рядок голосні букви із цих слів;

3) з нового рядка спишіть з дошки слова: сонечко, хмаринка;

А тепер поміняйтесь зошитами із сусідами по парті, візьміть простий олівець і підкресліть букви, які на вашу думку, написані не каліграфічно. Потім я перевірю, напишу букви для повторного написання, які не відповідають вимогам письма.

Подорож триває.

2 зупинка «Повторялочка»

(Прикріплюємо на дошці назву зупинки)

1. Робота з таблицею № 13 (прикріплена на дошці) і у підручнику ст. 76.

- На цій зупинці, за допомогою таблиць, повторимо матеріал про види речень.

- Які бувають речення за метою


Интересная статья: Быстрое написание курсовой работы