Читать реферат по педагогике: "Закріплення звукового значення букви «же». Опрацювання української народної казки «Лисичка та Журавель». Робота з дитячою книгою (урок)" Страница 1
Тема. Закріплення звукового значення букви «же». Опрацювання української народної казки «Лисичка та Журавель». Робота з дитячою книгою.
Мета: Закріплювати звукове значення букви «же»,вміння читати слова; виконувати звуко-буквений аналіз. Навчити дітей використовувати в діалогічному мовленні виразні засоби, емоційно, виразно передавати зміст казки; розширювати мовлення учнів, увагу, читацьку пам’ять; сприяти вихованню любові до рідного слова, мови, пісні ;почуття поваги до людей, вміння дружити.
Обладнання: «Буквар» М.С. Вашуленко, М.Ф. Скрипченко; таблиці «Казкове місто Алфавіт», мобільні телефони; зошити; картки схем слів; дитячі книжки «Лисичка та Журавель» ; предметні малюнки до казки ; магнітофонний запис музики.
Тип уроку: урок з використанням інтерактивних технологій.
ХІД УРОКУ
І.Організаційна частина
1. Створення емоційного настрою уроку
Всі почули ви дзвінок -
Він покликав на урок.
Кожен з вас вже постарався,
До уроку готувався.
Тож дивіз тепер згадаймо
І урок вже починаймо.
Красиво читаємо!
Чітко відповідаємо!
Мовлення розвиваємо!
ІІ. Актуалізація знань учнів.Мотивація.
1. Повторення та закріплення звукового значення букви «же».
а) артикуляційна розминка:
- Вимовте скоромовку спочатку повільно, потім швидше і ще швидше.
Скоромовка:
Жали женчики,жали,
Серпики поламали.
Серпики золоті,
Женчики молоді.
- Мені подобається, як ви працювали.
б) перевірка увагою:
- Приготуйтесь уважно стежити, слухати і розуміти почуте.
Учитель Учні
Як діждемо зими літа
То напиляємо жита нажнемо
Літечко холодненьке тепленьке
Яєчко золотеньке Жито
- Дуже добре!
в) виділення на слух слів зі звуком [ ж ].
Учитель читає вірш І. Січовика,учні повинні запам’ятати слова з виученим звуком.
- Ти,журавлику, літаєш
Кожен день із краю в край.
- Може,любий друже,знаєш,
Який буде урожай ?
- Які слова із звуком [ж] ви запам’ятали ?
(Журавлику, кожен, може, урожай)
- Який цей звук за звучанням ?
(Приголосний, твердий)
- Якою буквою він позначається ?
(Буквою «же»)
- Покажіть букву «же» у касі букв.
(9-та)
2.Гра «Хто більше» «Мозковий штурм»
Працюємо в групах .
- Хто більше придумає і запише слів зі звуком [ж] за 1 хвилину.
Кожна група зачитує свої слова.Визначається хто перший більше записав слів.
(Жаба, ріжки, ложка, жмурити, смужка, ніж, вуж…)
- Молодці, ви справились із завданням, працювали оперативно, злагоджено, як команда.
3.До схем добрати слова:
- Діти, слова і схеми слів переплутались, допоможіть дібрати до слів їх звукові схеми.
[-o-] жук вуж [-o=][=o-]
жовтень [-o][-o=] [-o-] журавель
[-o-][-o=] жито жайвір [-o][-o][-o=]
жолудь [-o][-o]
-Так, саме це я хотіла почути.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Журавель шукає броду –
Жабенятко – скік у воду.
Жук до жаби: -Жу –жу – жу !
Журавлеві розкажу !
(О.Кононенко.)
ІІІ.Оголошення,представлення теми та очікуваних навчальних результатів.
\На дошці таблиця з мобільними телефонами \
- Правильно натиснувши кнопки на мобільних телефонах, ви дізнаєтесь тему нашого уроку.
Робота у групах. (Казка «Лисичка та Журавель»)
ІV.Вивчення нового матеріалу.
Похожие работы
Интересная статья: Основы написания курсовой работы

(Назад)
(Cкачать работу)