Читать реферат по педагогике: "Різноманітність рослин. Що дають рослини людям (урок)" Страница 1
- 1
- 2
ТЕМА. Різноманітність рослин. Що дають рослини людям.
МЕТА. Сформувати в учнів уявлення про різноманітність рослинного світу, вчити розподіляти рослини на три групи: дерева, кущі, трави; розкрити цінності рослин для людини; навчати розпізнавати рослини, порівнювати, робити висновки; розвивати спостережливість, увагу; виховувати дбайливе ставлення до рослин.ПЛАН ТА ХІД УРОКУ І. Організація класу.
Всі за парти ми сідаємо,
До роботи приступаємо.
Щоб помилок уникати,
Треба пильність розвивати.
-Сьогодні у нас не простий урок, а урок – спостереження.
-Що значить « спостерігати»?
-Розпочнемо наш урок з хвилинки спостережень за погодою.
ІІ. Хвилинка спостережень.
-Яка зараз пора року?
-Який місяць?
-Якого кольору небо?
-Чи були протягом тижня опади?
-Спрогнозуйте, яким буде сьогоднішній день.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Відповіді на питання:
-Пригадайте і скажіть, що таке природа.
-На які дві групи вона поділяється?
-Що належить до живої природи?
-Який зв’язок між живою і неживою природою?
2. Відгадування загадок.
Стрімко вибігли на гору
Дві подружки білокорі.
Дощик їм полоще кіски.
Цих подружок звуть… ( берізки) Навесні цвітуть, мов свічі,
Заглядають сонцю в вічі.
А під осінь ті свічки
Вдягнуть з голок кожушки. ( Каштан) -Як можна назвати слова – відгадки одним словом? Які ще дерева ви знаєте? За хатиною в садочку
У зеленому віночку,
у червоному намисті
дівчинонька чепуриться. (Калина) Мов їжак колючий,
Солодкий та пахучий.
Ягідку зіпвеш – руку обдереш.( Аґрус) -Як назвати слова – відгадки одним словом? Які ви ще знаєте кущі? Не вогонь, а пече. ( Кропива)
Запалали в чистім полі
Квіти гарні, всі червоні.
То палає влітку так
Польовий, червоний…( мак) -Як назвати ці слова – відгадки одним словом? Які ще трави ви знаєте?
-Закінчіть речення і ви дізнаєтесь, якою буде тема нашого уроку. Дерева, кущі, трави – це …( рослини)
- То якою буде тема нашого уроку?
- Навіщо нам це треба знати?
ІV. Оголошення теми і мети уроку.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь учителя.
- Де ростуть рослини? Так, навколо нас багато різноманітних рослин: і на городі, і в лісі, і у лузі. Здається, що всі вони такі різні, одна на одну не схожі. Але насправді всі вони подібні одна до одної.
Розгляньте малюнки берези, калини і маку. Чи є між ними щось спільне? Так, у кожної з цих рослин є корінь, стебло, листки, насіння, плоди. Саме за цими ознаками ми розпізнаємо рослину. 2. Спостереження за будовою дерева, куща і квітки. Знаходження схожості та відмінностей( стовбур, листки, плоди, коріння) 3. Гра « Хто більше?»
Кожний ряд – це команда. Команди по черзі називають дерева. Виграє та команда, яка більше назве дерев. 4. Робота з підручником.
а) опрацювання статті, з’ясування, що необхідне для життя рослин; групування рослин за місцем зростання;
б) робота за малюнками: скажіть, що де росте.
Фізкультхвилинка.
5. Хвилинка – цікавинка. Робота «Довідкового бюро».
Чи знаєте ви, що:
-найбільша квітка у світі – рафлезія квітуча. У неї немає листя, а квіти досягають у діаметрі 1 м. Таких великих квітів немає у жодної рослини світу ( демонстрація малюнка);
-найвище дерево в світі це мамонтове
- 1
- 2
Похожие работы
Интересная статья: Быстрое написание курсовой работы

(Назад)
(Cкачать работу)