Читать реферат по педагогике: "Сонячна система. Рух планет навколо Сонця (урок)" Страница 1

назад (Назад)скачать (Cкачать работу)

Функция "чтения" служит для ознакомления с работой. Разметка, таблицы и картинки документа могут отображаться неверно или не в полном объёме!

Урок природознавства

з використанням елементів інноваційних інтерактивних технологій

Клас: 5

Тема:

Сонячна система. Рух планет навколо Сонця.

Мета: дати дітям поняття про планети Сонячної системи, Всесвіт, пояснити процеси, що відбуваються в сонячній системі. Навчити їх розрізяти планети. Розвивати мовлення, пам¢ять, увагу, спостережливість, мислення. Активізувати словниковий запас учнів і робити самостійно висновки.

Виховувати інтерес до вивчення природничих наук, бережливе ставлення до природи.

Тип уроку: комбінований.

Основні поняття і терміни: Сонячна система, планети, орбіта, планети земної групи, планети - гіганти.

Методи і методичні прийоми:

• словесний (бесіда, розповідь, пояснення, робота з підручником),

• наочний (демонстрація наочності).

Обладнання: фотографії планет Сонячної системи, підручник, комп’ютер.

Хід уроку

    Організаційний момент. Мотивація навчальної діяльності.

Відгадування загадок.

1. Вчений, що зірки вивчає, добре їх порядок знає.

Всесвіт без меж – не сон, знає все це...(астроном).

-Отже, сьогодні ми з вами будемо астрономами. А що мають астрономи, відгадайте.

2. Роздивитися мікроб допоможе мікроскоп,

А вивчати зорі щоб, треба мати...(телескоп).

- За допомогою чого вивчають зорі астрономи?

Вилучіть зайве.

- Прочитайте слова та вилучіть зайве. Поясніть свою відповідь.

Всесвіт. Земля. Сонце. Корисні копалини. Комети. Метеорити. Астероїди.

    Актуалізація опорних знань.

Усне фронтальне опитування.

    Що таке Всесвіт?З чого складається Всесвіт?Що більше за розмірами Всесвіт чи Галактика? Чому?До якої системи належить планета Земля?Чому систему називають Сонячною?Які небесні тіла утворюють Сонячну систему?До яких небесних тіл належить Сонце?Чому?Чи може людина потрапити на поверхню Сонця? Чому?Які небесні тіла називають астероїдами?Чим особливі комети? Яку комету ви знаєте? Чому вона так називається?Чим відрізняються між собою небесні тіла метеори та метеорити?Що таке кратери? Чи є кратери на поверхні землі? Чи є кратери на Україні?

4. Оголошення теми та завдань уроку.

Сьогодні ми будемо розширювати знання про Сонячну систему. На нашому уроці ми дізнаємося:

    З чого складається Сонячна система? Скільки планет входить до неї? Що таке планета?Планети земної групи.Планети - гіганти.

5. Вступна бесіда вчителя з показом ілюстрацій.

До складу Сонячної системи входить Сонце, планети, їх супутники, астероїди (малі планети), комети, метеорні потоки, метеорні тіла, міжпланетний газ. Ця система входить до складу величезної зоряної системи - Галактики і рухається навколо її центра за еліптичною орбітою зі швидкістю 250 км/с, здійснюючи повний оберт за 200...250 млн.років. Галактика в плані має форму закрученої спіралі, в середині одного зі спиральних витків розміщується Сонце. Профіль Галактики дископодібний. Діаметр диска становить близько 100 тис.світлових років, максимальна товщина - близько 20 тис.світлових років. Вважається, що вся Сонячна система виникла 4,5 млрд. років тому з газопилової області. Сонячна система складається з трьох великих областей. До першої (групи планет земного типу)


Интересная статья: Основы написания курсовой работы