- 1
- 2
- 3
- . . .
- последняя »
ПОШУКОВА РОБОТА
Нові методики вивчення математики у 3-4 класах, 2 приклади уроків по вивченню площі фігур та гра “Що, де, коли?” Тема: Правила обчислення площі прямокутника та його застосування.
Мета: Формувати у дітей вміння обмалювати площу прямокутника. Вчити розв’язувати задачі. Розвивати кмітливість, логічне мислення. Виховувати працьовитість, самостійність.
Обладнання: моделі прямокутників, прямокутників поділених на квадратні сентименти.
Хід урокуІ.Організаційна частина.
Продзвенів уже дзвінок
Всіх покликав на урок
То ж давайте привітаймось
Добрий день.
ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.
Усний рахунок
– Наш урок ми розпочнемо з усного рахунку. Я вам буду показувати карточки з прикладами, а ви усно будете їх розв’язувати і казати лише відповідь.
0:200=(0)
350650=(7)
100 6= 600 (який знак потрібно поставити)
100:20=6 (чи правильно розв’язаний приклад)
500:0-0 (чи правильно розв’язаний приклад)
Каліграфічна хвилинка.
- А зараз ми напишемо цифру 5. Сядьте всі рівненько, випрямте свої спинки.
Якщо сядете красиво
То напишете на диво
Чисто, рівно і красиво
Раз, два, три, чотири, п’ять.
Починаємо писать.
Хто написав відкладіть ручки
Математичний диктант
- А зараз ми напишемо математичний диктант. Будьте дуже уважними, я буду читати один раз.
а) 80 зменшити в 40 раз
б) сума чисел 30 і 50 зменшити в 20 раз
в) добуток чисел 15 і збільшити в 2 рази
г) сума чисел 10 і 6 збільшити у 5 раз
д) різницю чисел 80 і 20 зменшити в 2 рази
е) 2 збільшити в 30 різ
Перевірка математичного диктанту
А зараз прочитайте перші 3 відповіді. Яка фігура має більшу площу? Хто прочитає наступні три відповіді? Що таке квадратний сантиметр.
ІІІ. Оголошення теми та завдань уроку.
Вступна бесіда.
На минулому уроці ми навчилися обчислювати площу фігури, підраховуючи число квадратів, площею 1 см2. Однак цей спосіб не завжди зручний. Наприклад, коли треба знайти площу ділянки поля. Для знаходження площі прямокутника існує правило, сьогодні ми з ним ознайомимося.
Ознайомлення.
Знайдіть площу прямокутників, зображених на малюнках.
Виміряємо його довжину і ширину (8 см і 1 см)
Розіб’ємо на квадратні сантиметри і порахуємо. Їх є 8, тобто стільки, скільки лінійних сентиментів є в довжині.
Як зручніше порахувати число квадратних сантиметрів у цьому прямокутнику? Нам (з попереднього) відомо, що в одному ряду є 8 см2, а якщо таких рядів два, то 8 х 2 = 16 (см2)
Самостійно знайдіть площу третього прямокутника. Як ви знаходили? 3 ряди по 8, то 8х3=24 (см2), або 8 стовпців по 3, то 3х9=24 (см2).
Чи потрібно розвивати прямокутник на квадрати? Що означають числа 3 і 8? Якою дією ми знаходили площу? Що треба зробити, щоб знайти площу прямокутника?
Правило: щоб обчислити площу прямокутника, треба визначити його довжину і ширину та знайти добуток цих чисел.
ІV. Обчислення площі прямокутника.
Розглядають задачі двох видів:
дано сторони прямокутника, знайти його площу;
Фізкультхвилинка.
А зараз ми з вами трохи відпочинемо.
Сонце
- 1
- 2
- 3
- . . .
- последняя »
Похожие работы
Тема: Позакласна робота з математики у молодших класах |
Предмет/Тип: Педагогика (Курсовая работа (т)) |
Тема: Зміст поняття задача у навчанні математики в початкових класах |
Предмет/Тип: Педагогика (Реферат) |
Тема: Усні обчислення на уроках математики в початкових класах |
Предмет/Тип: Педагогика (Диплом) |
Тема: Особливості вивчення математики в профільних класах у сучасних умовах |
Предмет/Тип: Педагогика (Диплом) |
Тема: Усні обчислення на уроках математики в початкових класах |
Предмет/Тип: Педагогика (Диплом) |
Интересная статья: Быстрое написание курсовой работы