Овруцька гімназія імені Андрія Малишка Відкритий урок
Називне речення Автор: Гуненко Наталія Анатоліївна
вчитель української
мови та літератури
Овруцької гімназії
імені Андрія Малишка, спеціаліст II категорії Овруч 2013
Називні речення Мета: повторити знання учнів про односкладні речення з головним членом присудком; ознайомити з особливостями односкладних речень з головним членом підметом; вчити відрізняти види односкладних речень один від одного; - розвивати зв'язне мовлення, уяву, мислення, пам'ять; вчити самостійно робити висновки, формулювати питання з вивченої теми, завдання, які необхідно вирішити на уроці; виховувати любов до слова, до прекрасного; прищеплювати інтерес до вивчення рідної мови.
Обладнання: підручник, презентація до уроку. ХІД УРОКУ 1. Організаційний момент.
Нумо, діти, підведіться!
Всі приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок!
Створення емоційно-позитивного фону.
А який у тебе настрій?
2. Оголошення теми, мети , завдань уроку.
У Синтаксис, як до дверей,
Є ключики малі.
Їх легко кожний підбере,
Якщо йому не лінь.
Ти, друже, мусиш знати,
Ключики придбати -
Знання про види речень
. Мотивація навчальної діяльності.
Актуалізація опорних знань учнів Завітав сьогодні в клас
На урок знову до нас
Кубик, діти, непростий,
Кубик, діти, чарівний.
Він доріжку прокладає,
Знання ваші перевіряє. Це потрібно знати n види односкладних речень;
n способи вираження головних членів речення односкладних речень. Це потрібно вміти n виділяти односкладні речення з-поміж інших видів речень;
n оцінювати роль односкладних речень у текстах різних стилів;
n конструювати односкладні речення та правильно виконувати їх у власному мовленні.
.Поглиблення, систематизація, узагальнення знань
односкладний речення текст підмет
Аукціон знань 1. З чого складається граматична основа речення?
2. Які бувають речення за будовою?
. Яке речення називається двоскладним?
. Чи існують речення з одним головним членом? (підметом або присудком)
ПРИГАДАЙМО!!! Дієслівні односкладні речення
Означено-особові
Узагальнено-особові
Неозначено-особові
Безособові Класна робота Тема. Називні речення
Називні речення - це односкладні речення з головним членом-підметом, який стверджує наявність, існування предметів або явищ.
Весна. Теплінь. Садок вишневий.
Називні речення відрізняються від інших речень тим, що:
Ø роль головного члена в них виконує іменник або інша субстантивована частина мови в Н.в.
Ø застосовуються у всіх стилях мовлення;
Ø можуть переривати оповідь, щоб уповільнити її, зупинитися на окремих деталях, звернути увагу на довкілля;
Ø бувають поширеними і непоширеними.
Ø не бувають питальними;
відсутні засоби вираження часу і способу;
Ø Стан природи, середовища
Наприклад: Весна.Теплінь. Гроза.
Ø Існування предметів, речей, осіб
Наприклад: Ущелина. Вогонь. Безодня. Шляхи. Людина.
Ø Вказівку на названий предмет чи явище
Наприклад: Ось і місток. Справді сніжна зима.
Називні речення стверджують наявність або існування предмета чи явища, названого головним членом, тому вони можуть бути лише
Похожие работы
Интересная статья: Основы написания курсовой работы