- 1
- 2
Урок з читання у 1 класі. Тема.«За добро добром платять».
Матеріал до уроку. Українська народна казка «Кривенька качечка».
Мета: вдосконалювати вміння учнів правильно інтонувати мову дійових осіб, членувати текст для складання плану; поглиблювати уявлення про етику людських стосунків; виховувати доброту і чуйність.
Обладнання: малюнки до казки; таблиця складів; картки зі словами.
Хід уроку
І. Вправи на вдосконалення навичок читання. 1. Розчитування.
За складовою таблицею №1 стовпчик з голосним «а»(вниз).
a)Читання «луною»;
b)Читання «День і ніч»;
c)Читають дівчатка;
d)Читають хлопчики. 2. Перед вами складовиця-приказка сестриця.
доплаброЗадотятьбром
( За добро добром платять)
a)Читаємо хором;
b)Як ви розумієте ці слова? 3. Вікторина« З якої це казки пісенька » ?
- Відгадайте, з яких казок ці пісеньки.
a)Я по коробу метений,
на яйцях спечений.
Я від баби втік,
і від діда втік,
так і від тебе втечу. («Колобок»).
b)Гуси, гуси, гусенята,
візьміть мене на крилята.
та понесіть до батенька…(«Івасик- Телесик»).
c)Мій котику, мій братику,
несе мене лиска
за круті гори,
за бистрії води.
Порятуй мене! («Котик і півник»).
-Які з цих казок про тварин? Яка належить до чарівних?ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
1.Побудова асоціативного куща.
сердечність
злагода
мир
Доброта
дружбадобрі вчинкирадістьлюбов
щедрість ІІІ. Ознайомлення з казкою. 1.Словникова робота.
Починочок - пряжа, намотана на веретено.
Галочка – пестливе звертання до дівчини.
Кужілочка – частина прядки у вигляді кілка.
Веретенце – ручне знаряддя для прядіння у вигляді тонкої палички із загостреними кінцями.
Полинули – полетіли.
Жалувати – жаліти. 2.Самостійне мовчазне читання казки учнями.
-Хто дійові особи казки? 3.Перевірка первинного сприймання казки.
-Чи сподобалась вам казочка?
-Якими подіями вона закінчується? ІV. Читання учнями казки за логічною кінцівкою. а) 1-а частина – до слів «…а самі знов пішли».
Читання «Дощиком».
б) 2-а частина – до слів «Так і зробили».
Читання «День і ніч».
-З чого дивувався дід і баба?
-Кого помітили сусіди? в)3-а частина – до слів «Не плач, галочко!»
Читання «ланцюжком».
-Кого побачили дід з бабою біля своєї хати?
-Де взялася ця кривенька дівчина?
-Як ви думаєте, чому дід та баба спалили гніздечко? г)4-а частина.
- Прочитайте мовчки тільки пісеньку дівчинки і каченят.
Читання частини в особах. д)Написати план в правильному порядку.
1. Дід і баба спалюють гніздечко. (3)
2. Таємнича помічниця. (2)
3. Незвичайна знахідка в лісі. (1)
4. Дівчина не схотіла залишитися. (4) V. Стислий переказ казки за планом та малюнками.
- Розгляньте малюнки до казки, що у підручнику. До якої частини казки немає ілюстрації? VІ. « Сенкан »до слова « добро ».
1.Добро.
2.Світле, щире, радісне (прикметники).
3.Допомагає, лікує, рятує (дієслова).
4.Ввічливість, любов (синоніми). VІІ. Узагальнення прочитаного.
-Чому дівчина більше не захотіла залишитися у діда і баби?
-Що у цій казці народ схвалює, а що - засуджує?
Прочитайте прислів’я, що після казки.
-Чи виражає воно головну думку твору казки? VІІІ Підсумок уроку.
-До якої групи казок
- 1
- 2
Похожие работы
Интересная статья: Быстрое написание курсовой работы