Читать реферат по педагогике: "Спіши творити добро. Добро і милосердя. Приклади справ милосердя (урок)" Страница 1

назад (Назад)скачать (Cкачать работу)

Функция "чтения" служит для ознакомления с работой. Разметка, таблицы и картинки документа могут отображаться неверно или не в полном объёме!

Тема: Спіши творити добро. Добро і милосердя. Приклади справ милосердя. Мета: Ознайомити учнів з поняттям добра і зла. Розширити світогляд, уміння протистояти злу, розвивати ідею самопізнання; збагачувати словниковий запас. Виховувати почуття милосердя, порядності, терпимості, бажання бути добрими. Обладнання: «розсипанки», фломастери, прислів’я, вірші, тексти, вислови, пам’ятка, грамзапис пісні, свічка.                                                   Хід уроку І. Організаційний момент. - Сьогодні у нас на уроці присутні багато гостей прошу з ними привітатись, щиро всім посміхнутись. А я вам бажаю плідної праці, цікавого уроку. (Діти вітаються з гостями). - Діти, перед вами ребуси, розгадавши їх ви зможете зрозуміти тему нашого уроку. - Правильно, діти, ми сьгодні будемо говорити про доброту і милосердя. (Учитель відкриває на дошці запис теми уроку). 1. Вірш. Учитель: Сказав мудрець: - Живи, добро звершай! Та нагород за це не вимагай. Лише в добро і вищу правду віра Людину відрізняє від мавпи і від звіра. Хай оживає істина стара: Людина починається з добра! - Діти, про що говориться у вірші? ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. 2. Прочитаймо епіграф до нашого уроку. (Епіграф записаний на дошці) Добрі слова – це сади Добрі слова – це коріння Добрі думки – квіти Добрі справи – плоди. - Отже щоб справи були ваші добрими треба, щоб і думки і слова теж були добрими. А зараз прочитаймо вислів В. Сухомлинського, твори якого ми неоднаразово вивчали на наших уроках. 3. Постановка проблемного питання. (На дошці плакат зі словами В. Сухомлинського). Робіть так, щоб людям, які вас оточують було добре… В. Сухомлинський. - Як ви розумієте цей вислів? - Що таке добро? З якими словами повя’зане це поняття? - Що протистоїть злу? - Яких людей називають добрими? - На які справи здатна добра людина? - Наведіть приклади тих людей, з якими ви щодня зустрічаєтесь і ви їх можете назвати добрими? (Діти наводять різні приклади). - Тепер уявімо, що доброта – це сонечко, домалюємо його промінчики. 4. Складання павутинки.                   щедрість               гуманність                   людяність                         взаємодопомога                             чуйність                                           Доброта

                                      милосердя                  щирість 4. Уявне малювання. - А яким б кольорами ви зобразили б добро? , а зло? 5. Лист від хлопчика. - Вчора листоноша принесла мені лист від одного хлопчика. Послухайте уважно і може зможете йому дати добру пораду. ( Вчитель з конверта виймає лист, зачитує його учням). Хто покарав його. « Я образив товариша. Я штовхнув однокласника, я вдарив собаку, я забрав іграшку у сестри. Всі пішли від мене. Я залишився один і гірко заплакав». - Хто покарав його? – запитала сусідка. - Він сам себе покарав, - відповіла мама. Вчитель: чи можна назвати цього хлопчика добрим? Чому він плакав? 6. Бесіда. Люди існують на землі разом і між ними завжди виникають стосунки. Уявіть собі що кожен робив би що хоче. Чи добре б це було? За багато років існування люди намагались впорядкувати стосунки так, що усім було добре. Так виникли поняття добра, справедливості, чуйності, милосердя і тд. Стосунки регулювались за допомогою різних законів, у кожній країні були свої закони. За


Интересная статья: Быстрое написание курсовой работы