Читать лекция по педагогике: "Машини і механізми. Прості механізми. Коефіцієнт корисної дії механізмів. "Золоте правило" механіки" Страница 1


назад (Назад)скачать (Cкачать работу)

Функция "чтения" служит для ознакомления с работой. Разметка, таблицы и картинки документа могут отображаться неверно или не в полном объёме!

Тема. Машини і механізми. Прості механізми. Коефіцієнт корисної дії механізмів. «Золоте правило» механіки.

Мета. Ознайомити учнів з простими механізмами та їх застосуванням; сформулювати «золоте правило» механіки, сформувати уявлення про коефіцієнт корисної дії механізмів.

Розвивати логічне мислення при розв’язуванні якісних завдань з теми.

Продовжувати виховувати інтерес до фізики як науки, уважність працелюбність, охайність на уроці.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Форма проведення: фронтальна.

Обладнання: підручник «Фізика 8» Ф.Я. Божинова, І.Ю.Ненашев, М.М. Кірюхін, похила площина,брусок. План уроку

I.

Організаційний етап

2хв.

II.

Перевірка домашнього завдання

10хв.

III.

Актуалізація опорних знань

3хв.

IV.

Мотивація навчальної діяльності

2хв.

V.

Оголошення теми, мети та очікуваних результатів уроку

1хв.

VI.

Пояснення нового навчального матеріалу

15хв.

VII.

Закріплення нового матеріалу

10хв.

VIII.

Підбиття підсумків уроку

1хв.

IX.

Домашнє завдання

1хв.

Хід уроку

I. Організаційний етап

1. Привітання.

2. Перевірка присутніх на уроці.

. Оголошення плану уроку.. Перевірка домашнього завдання

Вправа №30 (c.153)

2) Ні, закон збереження енергії в цьому випадку не виконується, оскільки в розглянутій системі діють сили тертя. Відповідь: 180Дж.

III. Актуалізація опорних знань

Запитання

1. Наведіть приклади перетворення потенціальної енергії тіла на кінетичну та навпаки (падіння води у водоспаді; коливання нитяного маятника).

2. Сформулюйте закон збереження механічної енергії. (У системі тіл, які взаємодіють тільки одні з одними і тільки силами тяжіння та силами пружності повна механічна енергія не змінюється).

. За яких умов виконується закон збереження механічної енергії? (коли тіла взаємодіють лише між собою і лише силами тяжіння і пружності).

. Наведіть приклади, коли повна механічна енергія не зберігається (маятник коливається - повна механічна енергія зменшується, бо є сили тертя; м’ячик піднімається щоразу на меншу висоту, бо є сили тертя).

IV. Мотивація навчальної діяльності

На лівому узбережжі Ніла, на краю пустелі Сахара, височать знамениті єгипетські піраміди. Нас вражають їхні розміри, велич та загадковість. Наприклад, висота піраміди Хеопса 137 м, а щоб її обійти, необхідно пройти не один кілометр. Цю піраміду будували близько 20 років, а дорогу до неї - 10 років. Побудована ця дорога з 2млн 300 тис кам’яних блоків, маса кожного - 2,5 тонн. Яким чином людина, яка не має великої сили, спромоглася звести ці споруди?. Оголошення теми та мети уроку

VI. Пояснення нового навчального матеріалу

Отож, для зведення величезних споруд ще з часів античності люди використовували прості механізми.

Прості механізми - це пристрої, які змінюють сили за значенням та за напрямом.

Архімед ввів правило, яке можна застосовувати не лише до важеля, але й до всіх простих механізмів. Це «золоте правило» механіки:

У скільки разів простий



Интересная статья: Быстрое написание курсовой работы